Bavme se spolu s dětmi

Prázdninové období je na dosah a my budeme opět řešit, jak naplníme volný čas našich ratolestí. Nějakou dobu vyřeší pobyt u babičky, možná na nějaký čas zvolíte příměstský tábor, ale stále zbývá období, které budeme mít i my volno a chceme se svými dětmi sdílet společné zážitky. Dost často se stává, že rodina má několik dětí v různém věkovém horizontu. I to bývá problém, jak skloubit jejich požadavky dohromady, aby se bavilo každé z nich. Unuděné obličeje nás potom dost bolí a my máme zkažený celý den nebo i dovolenou. Určitě ale neprohloupíme, když zvolíme některé ze zábavných center, které jsou už v naší republice celkem časté. Nemusíme proto až za hranice, abychom našli zábavu pro celou rodinu. Jedním z takových center je zážitkový park Země ráj u Orlické přehrady. Jde o centrum, kde se naše děti i my nejen poučíme, ale tako pobavíme.
zábavní park

Co nás v takovém centru čeká

         Zážitkem je bosá stezka, kde si všichni vyzkoušíme, jaké je to chodit bosí. Mnohdy to naše chodidla ani neznají a pro vývoj nohy je to zásadní.

         Na vlastní oči i ruce si můžeme vyzkoušet, jak se žilo ve starodávné vesnici. Mnohá řemesla už nikdo z nás nezná. Proto bude přínosem, když si budeme moci vše prohlédnout, ale i vyzkoušet. Můžeme si vyrobit předmět na hrnčířském kruhu a zkusit mnoho dalšího.
obloha nad balonky

         Děti se stanou archeology a cestovateli.

         Do hry je vtáhne tajemné skladiště, kde lze rozehrát dobrodružnou hru.

         V případě nepřízně počasí je dost krytých prostorů, kde se můžeme schovat před deštěm a chladem.

         Hlad a žízeň utiší dobová hospoda, kde je nabízeno jídlo dle starodávných receptů. Vše je z přírodních materiálů i dřevěné příbory.

         Platit můžeme místní měnou, kterou si můžou děti i sami vydělat v účasti v různých soutěžích.

         Děti zaujme dětská vesnička, kde je vše přizpůsobené dětskému světu a dětské fantazii.

Společné zážitky stojí za to, vyzkoušejte takový výlet i vy.