Co potřebujete ke zvýšení sexuální touhy? Pohyb, i bylinky …

Z různých důvodů nám může sexuální chuť klesat. Patří sem stárnutí, stres, nemoci, užívání drog i nežádoucí účinky léků. Jak zvýšit sexuální touhu přirozeným způsobem? S ženskou sexuální touhou je to o dost komplikovanější než s tou mužskou. Mezi nejčastější důvodu nízké chuti k sexu patří nízké sebevědomí, nízká hladina testosteronu a stereotyp ve vztahu.

žena s korálky

1. Pohyb

Prvním krokem může být cvičení. Cvičení má mnoho výhod pro tělo. Pomáhá nám hubnout, zlepšit si svalový tonus, podporuje uvolňování testosteronu, pozvedá náladu a zvyšuje naše sebevědomí. Kromě toho pomáhá zvýšit krevní oběh našich pohlavních orgánů.

2. Relax

Cvičte, ale i relaxujte. Pokud máte nedostatek sexuální touhy v důsledku stresu, pak se zapojte do některých činností, které slouží k uklidnění. Patří sem jóga, pilates, meditativní dýchání, nebo si vyběhněte do přírody.
maska na obličeji

3. Bylinky

Vyzkoušejte některé z prospěšných bylinek. K dispozici jsou různé bylinné přípravky, které se používají na zvýšení sexuální touhy, při léčbě impotence a způsobují sexuální vzrušení. Patří sem ginko biloba, nebo sibiřský ženšen.

4. Erotické hračky

Experimentujte, vyzkoušejte nové sexuální praktiky. Nuda v ložnici může často vést ke ztrátě sexuální touhy. Zkuste některé nové věci, jako sex na neobvyklých místech, nebo s pomocí erotických hraček.

5. Potraviny

Zvyšte své libido díky některým druhům potravin. Potraviny, které mohou pomoci zvýšit sexuální apetit jsou např. ústřice, banány, fíky, česnek, avokádo, mandle, čokoláda a celer. Tyto potraviny uvolňují do těla pohlavní hormony, což pomáhá při impotenci a zlepšuje sexuální výdrž.

6. Vyhoďte cigarety

Kouření je známé pro své škodlivé účinky na plíce, ale může také snížit sexuální apetit. Pokud kouříte, ubývá vám kyslík, který potřebujete pro zdravý krevní oběh. Tento nedostatek má vliv na všechny části těla, včetně pohlavních orgánů.