Antigenní testy určené k samotestování

V boji proti nemoci Covid-19 nám slouží nejen očkování, ale také testování. Díky testování lze zachytit onemocnění hned v počátku, tím izolovat nemocné jedince a snížit tak rychlému šíření nemoci. Díky sadám určeným k samotestování nemusíte čekat na objednání do odběrových center a čekat tak i několik dní, než se dostanete na řadu. Pokud máte příznaky a máte podezření, že byste mohli být pozitivní, pak je velmi zodpovědné si zkusit udělat samotest doma. I před návštěvami je dobré zkusit se otestovat abyste měli jistotu, že neroznášíte toto onemocnění.

testy určené k samotestování

Samotestování je velmi jednoduché. Díky povinnému testování v práci se tak všichni zaměstnanci budou muset dvakrát týdně otestovat. K tomu je vhodné pořídit samotestovací sady. Samotest si zvládne udělat každý zaměstnanec sám a nemusí se tak zahlcovat odběrová centra. Antigenní testy prodej lze sehnat přes internet a nakoupit tak testy i ve velkém množství. Některé testy jsou i doplácené zdravotní pojišťovnou a to 60 Kč za kus. K dispozici jsou již antigenní samotesty určené k testování ze slin nebo z nosní dutiny. Záleží tak na vás, který test preferujete, který je vám příjemnější. Testy ze slin jsou méně náročné na odběr a zvládnou ho i menší děti. Díky méně invazivní metodě testování lze lépe přesvědčit zaměstnance k testování. Antigenní testy určené k samotestování jsou velmi spolehlivé, jednoduché a i rychlé.

výsledky testu ze slin

Výsledky se dozvíte již do 15 – 20 minut. Počítejte s tím, že před každým testováním je vhodné hodinu až dvě nepít ani nejíst, pokud je odběr ze slin. Při odběrech z nosní dutiny je vhodné hodinu před odběrem nestříkat nic do nosu a nejlépe ani nesmrkat. Díky tomu zajistíte opravdu přesné výsledky. Antigenní test bývá více spolehlivý pokud máte nějaké příznaky. Pozitivitu zjistí i u bezpříznakových jedinců. Buďme zodpovědní a pokud máme podezření nebojme se samotestování. Jen díky tomu můžeme včas zachytit pozitivní jedince a snížit tak rychlé šíření viru v populaci a to i s ohledem na nové mutace, které jsou více nakažlivé a šíří se rychleji.