Chcete si pořídit netradiční zvíře?

Zatoužili jste po pořízení domácího zvířátka, ale chcete něco netradičního? Dobře si to rozmyslete. Každý živočich potřebuje k životu jiné podmínky a zacházení. O vybraném zvířeti vše nastudujte, aby se pro vás jeho chov nestal neúnosnou záležitostí.
Netradiční zvíře, proč ne, ale jste schopni zajistit mu tu správnou péči a v případě nebezpečných zvířat i potřebné zajištění proti útěku?
Třeba vás napadlo pořídit si opici.
opička na stromě

Zvířátko je to na pohled velmi milé a může se zdát, že si s ní užijete mnoho srandy. Má velmi čitelná gesta, možná právě proto jsou nám blízké. Ale pozor, soužití s opicí, ač to tak nepůsobí, je velice komplikované.
Líbivý je například kosman, outloň nebo tamarín. Jejich velikost je sice pro chov ideální, s jejich povahou je to o poznání komplikovanější. Tato zvířátka jsou velmi vychytralá, někdy dovedou být i záludná.
zelený had
Opičky potřebují velmi mnoho pozornosti!
Budou potřebovat velké množství vašeho volného času. Ani vytvoření samotných podmínek není jednoduché. Jestli máte dojem, že opičku můžete nechat volně pobíhat po celém bytě, jste na omylu. Rozbije vám, na co přijde a počítejte i se znečištěním bytu. Pokud se tomu chcete vyhnout, můžete dát zvířátku na omezenou dobu plínku. Vzhledem k tomu, že opičku nemůžete nechat volně pobíhat, musíte ji opatřit dostatečně veliký výběh s možností pobytu na vzduch a na sluníčku. Venkovní výběh je pro ně velmi důležitý, stejně jako dostatečný přísun vitamínů. Musíte jim tedy dopřát velké množství ovoce a zeleniny. Mají rády téměř veškeré druhy. Jejich jídelníček musíte obohatit také o hmyz. Na kobylkách, červech nebo larvách si určitě pochutnají.
chameleon na větvičce
Jestli jste chovatel začátečník, pořiďte si raději samičku. Samci jsou totiž, jako u většiny zvířat, dominantnější a svéhlavější. Jejich výchova i ochočení bude o poznání komplikovanější než u samiček.
 

5/5 - (1 vote)