Kde se vzaly námořnické proužky

Tento styl rozhodně patří k letnímu období, ale samozřejmě se nedopustíte žádného přešlapu, pokud jej budete nosit i jindy. Komu vlastně vděčíme za to, že je máme uvnitř naší skříně?
Pruhovaná trička byla dříve především součástí uniforem milovníků oceánů. Fungovala v podstatě jako maskáče v lese, takže barvy splynuly s okolím, tedy vodou a lodí. V civilu je nosili až v průběhu 19. století děti z movitějších rodin. Později přišlo do módy koupání, takže se tyto výrazné vzory dostaly i do plavkové módy. Námořnická látka tak konečně začala zajímat více lidí. V té době si tyto koupací úbory oblíbili zejména Angličané, kteří často navštěvovali francouzskou riviéru.

námořníci

Jak vlastně takové námořnické tričko vypadalo
Mělo daná striktní pravidla, která bylo nutné přesně dodržet. Pruhů muselo být přesně 21, ale mohly mít nestejnou šířku. Mezi další atributy patřily tříčtvrteční rukávy a lodičkový výstřih. Materiálem byl pevný úplet, který možná znáte pod pojmem žeržej.

Právě tady se také inspirovala známá návrhářka Coco Chanel. Takové rybářské tričko si sama pořídila a hned je vyzkoušela v kombinaci s ležérními kalhotami. Samozřejmě tím hned způsobila velké pozdvižení. Pak už byl jen krůček k tomu, aby podobnému trendu propadla i řada slavných hvězd stříbrného plátna. Velmi dobře totiž pomáhali jejich postavě.

Hodně tento styl proslavila kombinace s cigaretovými kalhotami s červenými balerínami.Takový outfit si můžete dovolit i dnes. Rozhodně to není žádná nuda, spíš dosáhnete pověstného francouzského šmrncu, který je v Evropě velmi žádaný. Nic nepokazíte ani propojením stylu s teniskami nebo žlutými doplňky. Ne nadarmo se říká, že žlutá je novou červenou. Pokud chcete být více elegantní, vyzkoušejte pruhované tričko například s efektním sakem a lodičkami. Vyhovíte tak formálnosti večera.

plachta

Měli bychom si možná konečně připustit, že tento kousek nevyjde nikdy úplně z módy. Bohužel se často stává, že klasiku hned tak snadno nenajdete a pro takovou ikonu si budete muset zajít do specializovaného obchodu pro jachtaře nebo do tzv. army shopu.