Malé koupelny se vyznačují nejen menším prostorem a mohou také poskytnout inspirativní možnosti

Z prostorových možností malých koupelen rozhodně není třeba mít hlavu ve smutku a můžeme je také kreativně uspořádat dostatečně, útulně a se vším potřebným. Obvykle nestrávíme více než 0,5 hodiny denně v koupelně a z tohoto pohledu také nemusíme vidět tuto situaci tragicky. Pro malé koupelny, existuje několik triků, aby se váš prostor opticky rozšířit, takže nebudete cítit tak stísněné v koupelně. Malé koupelny se rozhodnou, že se nespřátelí s dlaždicemi v tmavých odstínech. Temný prostor se zmenší a náš zrak ho bude vnímat mnohem méně, než ve skutečnosti je. Proto nalaďte barvu odstínů při opláštění na světlejší tóny a stále můžete mít několik možností, pokud se vám jedna z bledých barev zdá být nudná. Tyto situace byste měli založit na rozměrech jednotlivých stěn. Dlaždice na těch největších jsou vyrobeny v světlejším odstínu a kratší stěny mohou být seděly v tmavých barvách. Tak, při pohledu na kratší stěnu v otázce vytváří iluzi, že koupelna je delší směrem k této zdi a nemusíte stát v těsné blízkosti k němu.

malá koupelna

Dokonce i malé koupelny vám dostatek prostoru realizovat své nápady a můžete vytvořit naprosto originální řešení

Chcete-li dále zvýšit prostor malých koupelen a přinést určitou dávku extravagance do tohoto prostoru, můžete použít tmavší odstín groutor pro bledší dlaždice. Nicméně, můžete také získat několik centimetrů navíc, pokud nechcete používat dlaždice na jedné ze stěn, nebo je na bočních stěnách vůbec. Dokonce i malé koupelny dnes čelí moderním řešením, jako jsou voděodolné potěry. Mohou být také použity klidně kolem vany nebo sprchy, a riziko jejich namáčení je tedy prakticky nulová. V důsledku toho je prostor ještě více vizuálně zvětšen. Jedním z hlavních principů zvýšení prostoru je proto neponechat nic zbytečného na podlaze a vše, co můžeme, bychom měli umístit do skříní nebo zavěsit na zeď.

bílá koupelna

Takto umístěné předměty nezabírají místo na zemi, což budete určitě muset provádět další činnosti. Police jsou také alternativou v tomto ohledu, a pokud byste se rozhodli pro menší krabice, takový krok může také přijít na zajímavé konstrukční řešení. Vybavení do prostoru malých koupelen najdete na webové stránce https://www.sconto.cz.