Obraťte se na specialistu

Ať už uvažujete o koupi nebo rekonstrukci a víte, že vlastní prostředky vám stačit nebudou, určitě budete hledat odbornou pomoc a radu u někoho, kdo se dobře orientuje v oblasti hypoték
lidské ruce
Hypoteční specialista
Pokud se budete snažit najít tu pravou hypotéku, jsou zde on-line kalkulačky, ale ty vám poskytnou opravdu jen orientační výpočty, se vším ostatním si ale musíte poradit sami. Hypoteční specialista je odborník, který má přehled o hypotékách nabízených na trhu a dokáže vám přesně, tzv. na míru, najít tu nejvýhodnější, poradí jak s pojištěním, tak s veškerými smlouvami a zápisy na katastru nemovitostí, posoudí a porovná nabízené produkty bankovních ústavů. Takovým specialistou může být i certifikovaný makléř. Zákazníkovi tak kromě finančních prostředků ušetří i spoustu času, neboť se na trhu s hypotékami dobře orientuje, zohlední příjmy rodiny a tím možnosti ohledně výše splátky, zajistí přípravu nutných dokumentů včetně zajištění odhadce. Měl by si umět i s nestandardními situacemi a přáními zákazníka, příp. se postarat i o refinancování již poskytnutého hypotečního úvěru.
namalované schéma
Hypotéka
Pokud se rozhodnete pro hypotéku, musíte mít jasno v tom, zda se budete pouštět do rekonstrukce, stavby nového domku nebo koupě bytu. Bankovními společnostmi jsou nabízeny úroky již od 2,5% ročně s RPSN 2,77% (u částek od jednoho milionu Kč výše), fixace je možná na dobu tří až deseti let, částka je poskytována do 80% hodnoty dané nemovitosti. U některé z bank dostanete v rámci uzavření hypotečního úvěru i pojištění pro případ úmrtí následkem úrazu zdarma. U většiny peněžních ústavů jsou do hypotéky zahrnuty i služby odhadce. Výhodou jsou i možnosti mimořádných splátek se zachovanou fixací. V letošním roce došlo u hypoték ke změnám, ta nejpodstatnější je, že poskytnuté finance jsou do výše 90% ceny nemovitosti a dalších 10% musíte dát tzv. ze svých prostředků.