Podzimní tvoření s dětmi

Podzimní tvoření s dětmi

Pokud máte doma malé šikulky, jistě stále přemýšlíte nad tím, jaké výrobky můžete s dětmi připravit. Podzim je ideální doba pro tvorbu různých dekorací a ozdob. Ať už se rozhodnete pro tvoření z přírodních materiálů, kterými mohou být různé druhy barevného listí, kaštanů nebo skořápek od ořechů, nebo dáváte přednost spíše papíru nebo plastu, jistě si společnou zábavu s dětmi užijete. Opravdu pestrého a barevného výtvoru se dočkáte, pokud při tvoření využijete různé třpytivé kamínky, barevný papír nebo barevné obálky. Na internetu najdete spoustu inspirace. Můžete vytvářet i vánoční přáníčka či různé pozvánky. Děti přímo srší nápady. Dejte jim volnou ruku a jistě budete překvapeni, kolik různých nápadů a postupů při výrobě vymyslí.

papir

Blíží se čas halloweenu, což je v poslední době velmi oblíbený svátek, především u dětí. Pokud si chcete děsivě až hrůzostrašně vyzdobit byt či dům, můžete začít s klasickým a velmi oblíbeným dlabáním dýně. Můžete zvolit vcelku jednoduchý obličej a ten poté vyřezat za pomoci nožíku. Nebo se nechte inspirovat a zkuste vytvořit strašidelnou dýni, která by směle mohla konkurovat uměleckému dílu.

dyne

Její výroba je poněkud náročnější a obyčejná lžíce a nůž vám stačit nebude. Ovšem výsledky jsou čarokrásné. Můžete také vyrobit různé lucerničky ze sklenic od okurek. Nebo zkuste poskládat strašidelný hrad z ruliček od toaletního papíru. Hrad můžete pak i osvětlit pomocí led svíček. Jestli-že se chystáte na strašidelnou oslavu, pak si doma zkuste vyrobit kostým nebo alespoň doplňky k němu. Taková ručně malovaná škraboška bude jistě ozdobou každé halloweenské párty. Nebo si vyrobte dušičkovou výzdobu a vzpomeňte spolu s dětmi na ty, kteří už museli z našeho světa odejít. Vlastnoručně vyrobený věneček nebo zdobná svíčka bude jistě pěkná a důstojná vzpomínka na vaše blízké.