Pořiďte dětem (i sobě) spolehlivý kočárek

Očekáváte přírůstek do rodiny a prozatím máte dostatek času k zakoupení kočárku a dětské výbavičky? Pokud máte možnost využít výbavu pro děti po rodičích, sourozencích či vzdálenějším příbuzenstvu, případně po vašich známých, neváhejte, protože mladí lidé ocení každou ušetřenou korunu, zvláště v dnešní době. Co je však podstatné, a čemu byste měli věnovat maximální pozornost, je dětský kočárek.

dětský kočárek

Pořídit dětem oblečení, postýlku, hračky a další drobnosti je poměrně snadné, protože se jedná o statické předměty, jejichž kvalitu snadno posoudíte podle složení materiálu, vzhledu na fotografii a případných uživatelských recenzí. S kočárky je to však složitější, jde o dopravní prostředek a měli byste před jeho závěrečným výběrem mít k dispozici alespoň základní informace.

Sestava v dvoj nebo trojkombinaci – dnes se takřka nevyplácí investovat do dvou kočárků jednoúčelových, kdy jeden z nich využijete pro kojence a druhý pro batole, výhodnější je mít jeden kočárek jako sestavu dvojkombinace pro obě životní období vašeho dítěte, plus pokud máte vlastní vůz nebo si jej občas pronajímáte, může se vám hodit i trojkombinace, jejíž součástí je i bezpečnostní autosedačka.

procházka v parku

Barva – nezapomeňte, že děti velmi citlivě vnímají již http://autoroad.cz/cesky-trh/84228-cesky-hyundai-sokuje-takovou-zakladni-vybavu-a-cenu-jsme-u-nove-i30-necekali od narození barvy kolem sebe a měli byste jim dopřát pohled na něco krásného, barevného a veselého. Ostatně, vhodná barva kočárku rozveselí i vás samotné, kupříkladu kombinace červené s bílou doslova nabíjí energií.

Podvozek a kolečka – mimořádnou pozornost věnujte u kočárků Riko Nesa podvozku a kolečkům. Ta by měla mít průměr tak „akorát“, tedy ani ne moc velký a ani ne moc malý. Příliš malá kolečka obtížně překonávají i drobné nerovnosti terénu a naopak velká kola jsou zas neobratná a těžkopádná. Kolečka i s podvozkem by měla být dostatečně stabilní a robustní, aby se při jízdě kočárek nerozpadl.