Proč má význam revidovat elektrická zařízení i v bytech, kde to není povinné

I za pouhou drobnost můžete zaplatit cenu nejvyšší

Nejvyšší cenou, kterou každý z nás může zaplatit, je lidský život. Jen se podívejte na statistiky dopravních nehod, kolik z nich se přihodí docela zbytečně, přitom by to vůbec nebylo nutné. Mnoha nehodám lze předejít přizpůsobení jízdy okolnostem na silnici a věnování větší pozornosti řízení. A právě pozornost je ono klíčové slovo, neboť nejvíce karambolů se v životě přihodí tehdy, když něco podceníme, zanedbáme, přehlédneme, zkrátka tomu nevěnujeme onu patřičnou pozornost.

zkoušečka elektrických obvodů

Přirovnání k silničnímu provozu je docela trefné s elektrickými rozvody v našem bytě. Jestliže věnujeme pozornost jejich revidování a kontrole, máme jistotu, že nás nezradí. Podceníte-li revizi odpadových trubek v kuchyni nebo v koupelně a některá z nich se ucpe, není to nic fatálního a řešení závad se obejde bez větších následků, ovšem podcenit skryté závady na elektroinstalaci může vnést do vaší rodiny doslova tragédii.

nářadí elektrikáře

Požáry vadné elektroinstalace nejsou nic výjimečného – je tomu tak, na Internetu jistě zahlédnete při troše snahy nějaké video nebo fotky vyhořelého bytu či nebytových prostor a průmyslových objektů. Takové záběry mohou být děsivé, a když si představíte, že je to zrovna váš majetek, jistě si domyslíte vaše následné emoce. Cena revize elektřiny je nesrovnatelně nižší, než riziko, jaké podstupujete při každodenním využívání elektrických zařízení bez odborného posouzení jejich provozuschopnosti.

Zbytečná smrt – každá předčasná smrt je mnohem hůře snášena v rodině, než u člověka, jehož věk a stáří odpovídá „přirozenému“ konci života. Proč tedy zbytečně riskovat, když to není nutné, proč podstupovat jakousi ruskou ruletu s vědomím, že „mně se přece nemůže nic stát“. Může, a stačí k tomu docela málo, např. závada na uzemnění u hliníkových rozvodů, skrytá vada na některém z elektrospotřebičů, vadná izolace u přívodního kabelu, ohryzaná izolace u prodlužovací šňůry od psa, nevhodně umístěné zásuvky v blízkosti zdroje vody atd.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup