Rozdíl mezi Macbookem a notebookem


Rozdíl mezi Macbookem a notebookem je na první pohled jasný. Macbook má na sobě nakouslé jablko! Ne teď vážně. Rozdílů mezi Macbookem a notebookem je poměrně hodně.

Ačkoli většina lidí raději sáhne po notebooku, je co možná do výhod lepší MacBook. V následujícím článku vám představíme některé rozdíly, které tyto dva, na první pohled stejné přístroje, mají.

Jednodušší na opravu

V první řadě začneme dosti nepříjemnou věcí. Všichni to známe, notebook se rozbije, přestane fungovat, a to většinou těsně po záruční lhůtě. Oprava je nemožná a pro člověka, který se v tom nevyzná, se stává notebook nedobytnou pevností.

notebook na posteli

MacBook však má tu výhodu, že se dají velmi snadno rozebrat a lze je opravit tak, aby nebylo vidět, že do nich někdo vstupoval. Také není třeba sundávat klávesnici, což u notebooků je zcela běžné.

Čistější uživatelské prostředí

Ve školách se děti učí pracovat s operačním systémem Windows, byť je tento systém dobrý, je na rozdíl od Macbooku velice přeplácaný až chaotický a uživatel se dřív nebo později může začít ztrácet. U Macbooku tohle neplatí, prostředí operačního systému je čistější, jednodušší.

Nejsou potřeba všelijaká nastavení a defragmentátory disků a podobně, a tak má uživatel daleko víc času soustředit se na práci.

Velkou výhodou je, že kdykoli vyjde nová verze operačního systému, nabízí ji společnost Apple zcela zdarma. U Windows je třeba, při přechodu na vyšší verzi sytému, zaplatit mnohdy několik tisíc korun.

Pokud jste ovšem zastánci operačního systému Windows, je možné nainstalovat Windows i do Macbooku, avšak do notebooku MacOS prostě nedostanete.

Snadnější výběr Macbooku

Značným rozdílem je, že Macbooky vyrábí jen Apple, kdežto notebooky vyrábí spoustu jiných firem, a tak je výběr z méně modelů. Když pomineme značky, tak téměř většina notebooků jsou konfigurovány prakticky stejně a pokud hledáme, něco, co by nám mohlo vyhovovat musíme se probrat spoustou technických parametrů, než najdeme ten správný. S Macbookem tahle starost odpadá.

apple na stole

Vysoká cena?

Může se zdát, že cena Macbooků je dosti vysoká, ale když k tomu připočteme operační systém zdarma. Navíc získáte ke každému Macbooku užitečné softwary k úpravám hudby, videí nebo obrázkům.

Oproti Windows je značně jednoduší zálohování. Macbook je taky celkem dobrá investice. Zatímco běžné notebooky po dvou letech ztrácí hodnotu a takový notebook se dá prodat nejvíc za 50% kupní ceny, Použitý Macbook prodáte i za 70% kupní ceny.

Pokud se vám i tak zdá cena moc vysoká stále máte možnost koupit Macbook od firmy, která se zabývá repasováním těchto Macbooků a získat tak lepší cenu. Macbooky jsou repasované několikastupňovým procesem zahrnujícím náročné testy, čištění a instalaci operačního systému.

Dříve byl jedinou možností kde koupit MacBook bazar. U nás na Eurotech.cz nabízíme repasované Macbooky z operativních leasingů, profesionálně otestované, se zárukou 12 měsíců a možností odpočtu DPH.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup