Tipy k výběru sportovních bikin


Sportovní bikiny se hodí nejen na slunění, ale také pro sportovní aktivity. Jak vybrat ty nejlepší? Co všechno je nutné vzít v potaz?

Se sportovními plavkami zvládnete obléknout každou postavu

Sportovní plavky se soustředí především na funkčnost. Jsou proto vyrobeny z dostatečně odolných materiálů. Zejména na pravidelné chození do bazénu je vhodné si pořídit polyesterové provedení odolné vůči chlóru.

Obecně si můžete vybírat mezi jednodílnými a dvoudílnými modely. Profesionální sportovkyně kvůli snížení odporu vody nosívají na závodech zejména jednodílné plavky.

bikiny

Nicméně pro běžné rekreační účely jednoznačně můžete zvolit i sportovní bikiny, v nichž se lépe opálíte. Navíc vypadají elegantněji a nabízejí také další variabilitu střihů. Dokonce ani sportovkyně se proto nemusejí obávat nevzhledných neoprenů.

Plavky bychom ale samozřejmě měli vždy vybírat tak, abychom správně zvýraznili veškeré silné stránky své postavy, a naopak decentně zakryli nedostatky. Sportovní dvoudílné plavky mohou mít buď úzká, nebo širší ramínka. Úzká ramínka jsou vhodná pro malá prsa, jinak se mohou nepříjemně zařezávat.

Pro zvětšení poprsí také můžeme použít oblíbené plavky střihu push-up. Takové dámy mohou nosit trojúhelníčkové provedení, které poprsí neposkytuje prakticky žádnou oporu. Plavky s vrstveným vrškem také napomohou opticky vyvážit postavu v případech, že má nositelka spíše širší boky. Dopřát si můžete i provedení výrazně zdobená. Co se týče spodního dílu, upřednostněte místo klasických kalhotek šortky.

Sportovní modely uspokojí i nadšené sportovkyně

S postavou typu jablko bude zase naopak potřeba o něco více kamuflovat partie břicha. Lichotivé jsou hlavně kalhotky v klasickém střihu do pasu. Krátké nohy lze opticky prodloužit klasicky vázanými kalhotkami nebo kalhotkami s výrazně vykrojenými boky.

plavky

Opačná technika „platí“ na příliš široká ramena: V tomto případě bude naopak potřeba pozornost spíše směřovat na spodní část těla. Proto jsou v tomto případě pro vás naopak ideální výrazně zdobené kalhotky.

Sportovní varianty plavek se také vyznačují zvýšenou podporou a jsou pevnější. Často mají i více uzavřený horní díl. Dáno je to tím, abyste se v nich mohla bez problémů pohybovat a nemusela se obávat toho, že vám například při sportu „vykoukne“ něco, co si určitě nepřejete.

Některé modely jsou v horním dílu vyloženě řešeny podobně jako sportovní podprsenky. Nedisponují kosticemi, pouze zesíleným materiálem s gumou v oblasti pod prsy. I tyto verze se však vyznačují zajímavým designovým provedením. Bikiny tak seženete v široké škále barev a vzorů např. od značky Mystic, která se specializuje na oblečení pro vodní sporty.

Mimo to se toto ryze sportovní provedení vyznačuje i vysoce kvalitním materiálem. Ten v některých případech dokonce disponuje ochranným faktorem UPF 50+. Plavky pro sportovkyně se dokonce mohou vyznačovat dlouhým rukávem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup