To člověk sám neuhlídá


Jste-li právě někde na silnici a nudíte se, zkuste si přijít na to, kam asi všichni ti řidiči kolem jedou a proč. Zkuste si odhadnout, zda je ten či onen z nich, přesněji z těch ve firemních vozidlech, právě tam, kde má být, zda se náhodou neodklonil z trasy více, než je nezbytně nutné. Zkuste si domyslet, zda náhodou třeba támhleten taxikář neveze pasažéra načerno a neshrábne peníze do vlastní kapsy. Zkuste zjistit, zda to, co právě veze ona dodávka opodál, má být na této skutečně naloženo, zda se nejedná o nějakou dobře ututlanou soukromou aktivitu nebo přímo zlodějnu. Uhodněte, zda jiné auto, stojící na parkovišti vedle vozovky, na tomto stát má.

stavby

Myslet si můžete, co chcete, ale s jistotou nemůžete tvrdit nic, že? Protože nemáte o tom či onom vozidle žádný přehled, žádné informace.
A v přesně takové situaci se nejednou ocitají i podnikatelé, jejichž firmám podobná vozidla patří. Jistě, je v jejich zájmu, aby se tato používala tím pro podnik nejvýhodnějším způsobem, aby se zaměstnanci činili tak, jak se zavázali v pracovní smlouvě, ale zkontrolovat to prostě nejde. Tak daleko, jak jenom podobná vozidla nejednou jezdí, se z okna kanceláře zkrátka dohlédnout nedá.
Ovšem přesto existuje způsob, jak efektivní kontroly dosáhnout. Jak to zařídit, aby se vědělo o každém kusu techniky, a aby se vědělo jak to, kde se tato nachází, tak i to, co se s ní právě děje.

Toto řešení se jmenuje satelitní sledování vozidel a je pro nejednoho zaměstnavatele učiněným darem seslaným z nebes.
A to proto, že díky němu ví oprávněná osoba o svých vozidlech vše, co vědět chce a potřebuje. Bez ohledu na to, zda tato někde frčí osamělá po opuštěné silnici nebo jsou ztracená v záplavě jim podobných na ucpané dálnici. Vidí je virtuálně, a nejen že ví, co se kde kolem šustne, ale může je i ovlivňovat, a to i na hodně velkou vzdálenost a z tepla kanceláře.

nákladní auta

Je to snadné a zároveň ekonomicky výhodné. Protože si takto hlídaní zaměstnanci jen tak netroufnou na nějakou nepravost, vědí-li, že jsou neustále na očích. Byť jen na virtuálních očích.
A to se to pak podniká!