Užijte si školní výlet všichni společně

Jsou učitelé, kteří se na školní výlety se svými žáky poměrně těší, ale jsou v menšině. Mnohem více je totiž těch pedagogů, kteří školní výlety považují za nutné zlo a nejraději by je zrušili. A to hned z několik důvodů.

škola

Jakmile s dětmi opustíte práh školy, vrháte se do neznámého prostředí, kde nikdy nevíte, co se vám přihodí. A děti jsou velmi vynalézaví tvorové. Vše, cokoli se jim stane, půjde na váš vrub, ať už to bude jakkoli. Takže vyrazit s dětmi mimo školu znamená mnohem více odpovědnosti, kterou si na svá bedra naložíte.

Druhá věc je ta, že školní výlet se sám nepřipraví, a to ani trochu. Vyrazit na školní výlet pro vás tedy znamená připravit jej od A do Z, tedy od místa, kam vyrazíte, přes trasu, kterou pojedete až po program, který na místě absolvujete. A pokud máte zájem na tom, aby byl tento program poutavý, tak je to další balík práce, který pravděpodobně budete muset dělat doma ve svém volném čase.

A za třetí, to, zda se na školní výlet bude těšit záleží také na tom, jaký máte se svou třídou vztah. Být obdivovaným kantorem v očích malých dětí nižšího stupně není až tak náročné, ba naopak, body budete sbírat prakticky za všechno, co uděláte. Ovšem na vyšším stupni to funguje prakticky opačně – všechno, co uděláte, bude přičteno na váš vrub. Zaujmout něčím puberťáky je nadlidský výkon, a bavit je po celou dobu výletu je prakticky nemožné. Tím spíše, že nemalou část času strávíte dohlížením, aby nedošlo k něčemu nežádoucímu.

výlet

Pokud tedy na školní výlet přece jen chcete anebo musíte vyrazit, ušetřete si práci alespoň tím, že využijete některý z programů připravených na míru. Jestliže vyrazíte do kulturně, historicky i přírodovědně zajímavého okolí Štramberku, můžete si vybrat hned z několika zajímavých programů pro vaši třídu, ze kterých budete všichni nadšení. Na to si můžete vsadit.