Vnitřní schodiště: Jaký typ je nejvhodnější pro celou rodinu

Jak se jednoduše v možnostech zvolení schodů orientovat

• Otevřené schodiště je nejjednodušším modelem a je považované za jedničku v závislosti na ceně a výšce, kterou má spojovat. Konstrukce je buď z jediné plochy (rampy), která končí výstupem v místě určení nebo může obsahovat několik ramp, mezi kterými je odpočívadlo. Odpočívadlo vítají hlavně starší lidé, aby si během výstupu mohli odpočinout. Neexistují žádné stavební předpisy, které by určovaly, kde přesně má být odpočívadlo umístěné a řeší se to tedy podle přání.

Otevřená schodiště https://www.kmkdesign.cz/schodiste-schody jsou brána spolu s nábytkem jako prvek k vytvoření stylu v prostoru, kde se nachází. Často představují nepřehlédnutelnou součást místnosti. Schody mohou být zděné anebo vyrobené ze dřeva, ocelového materiálu, ze skla nebo plexiskla a také kombinací materiálů. Všeobecně se doporučuje z bezpečnostního hlediska zábradlí. To může také výrazným způsobem podtrhnout estetický dojem ze schodiště a také tvořit oporu při výstupu a sestupu po schodech. ​Zábradlí vytváří i pocit bezpečí a spolehlivosti a může zabránit pádu a úrazu.

schody vnitřní1

• Točité schodiště se používá všude tam, kde je k dispozici velice omezený prostor. Jde také o velice působivý dekorativní vliv na okolní prostředí. Točité schodiště není tak pohodlné jako otevřené.

• Spirálové schodiště je platnou variantou točitého schodiště, které je v současném interiérovém designu velmi moderní a ceněné, zvláště proto, že z ekonomických důvodů se prostoty k bydlení zmenšují. Princip schodiště spočívá ve dvou šroubovicích (první vnitřní, druhá vnější), které se odvíjejí nahoru.

SCH1

• Samonosné schodiště je velmi univerzální schodišťový prvek, který je schopen přizpůsobit se různému typu prostředí. Struktura tohoto vnitřního schodiště předpokládá sloupek umístěný uprostřed, obvykle z oceli, který tvoří kostru pro schody.

• Zděné schodiště může mít různé tvary a je zakomponované do stavebního plánu nemovitosti. Považuje se za praktické a stabilní řešení. Může být obloženo dřevem nebo dlažbou. Je pohodlné a zapadne do interiéru. Bývá se zábradlím nebo bez něj.