A SVĚT JE HNED HEZČÍ


 Moje generace má často od rodičů zakódované, že mít brýle, je ostuda. Nikdy jsem nepochopila, proč je to trapné a hodné výsměchu, když dotyčný za svou vadu nemůže. Zarazilo mě, když má neteř si ve dvaceti letech musela pořídit brýle na dálku a děda řekl, že by se ve svém věku styděl za nošení brýlí o 1 dioptrii. Je to zbytečné. Od té doby, kdykoli se měla se svým dědou setkat, nasazovala si čočky, nebo raději špatně viděla.
selfie holek.jpg
A přitom si pořídila velice pěkné obroučky, dost jí slušely a dělaly jí „inteligentnější“ obličej.
Je spousta druhů brýlových obrouček. Různé tvary, barvy, rozmanitá šíře i velikost a to je právě to, proč si myslím, že není nutné stydět se za svou vadu, když můžu svůj obličej ještě podtrhnout pomůckou, která nejen pomáhá, ale i sluší.
Mám v tom zkušenost se svou dcerou, která má brýle od osmi let. Je to klasická holka, vždy si chtěla vybrat to, co právě letí a ne to, co jí sluší. Byl to vždy boj, přesvědčit ji, že nemá obličej na Lennonky, ani na obrovské a ještě k tomu černé obroučky.
kluk s brýlemi.jpg
Je hodně důležité, aby si člověk vyzkoušel nejen tvar, který si myslí, že mu sluší, ale také v nich musí mít komfortní pocit. Nikde nesmí tlačit, nožičky musí dosahovat na správné místo, musí zvážit, jestli užší rámeček mu nebude na obtíž, když bude svítit sluníčko, jestli chce mít skla vsazená do plastových obrub, poloobrub, kterým chybí buď horní, nebo dolní část očnice, nebo bezrámové brýle.
Ale spousta žen, má potřebu mít na výběr k různému oblečení. Není to zrovna levná záležitost, ale většinou si ženy řeknou, že když už špatně vidí, tak ať jim to sluší.
Je dost důležité vybrat si toho správného optika.
Jestli máte papír od lékaře, a zrak změřený, stačí, když si vyberete z pestré nabídky obrouček. A je skutečně z čeho vybírat. Jinak si můžete oči nechat změřit na místě.
Ale jen někde jsou odborníci, aby vám poradili v záplavě barevných obrub, že skutečně vybíráte ty správné. Vy v tu chvíli spíš hledíte na slušivost, ale odborník vám řekne, který tvar z nabízených vám nejlépe sedí a jen vám z nich pak nabízí barevné varianty.
Zlaté obroučky dávají člověku nádech noblesy, ale není moc těch, kterým skutečně sluší.
Něco jiného je, když potřebujete jen brýle na čtení. Tady oceníte rady opravdového optika. Jako první vám nabídnou tzv. čtecí brýle, které jsou úzké, abyste mohli v klidu pozvednout zrak od knihy a lehce zaostřit na dálku. Když na ně kývnete, možná za pár týdnů budete litovat. Při návratu očima o několik řádek výš musíte pozvednout trochu i hlavu, protože očima jste už nad úrovní skel a vidíte houby s octem.
Pořiďte si je včas, protože po nasazení zjistíte, jak je pohled na svět mnohem hezčí.
A sluneční? To je kapitola sama pro sebe. Rozhodně nepodléhat módě a nekupovat si levné „šunty“ v drogériích, nebo u stánku, jenom proto, že dáte na módní zabarvení skel, nebo tvary. Tady se rozhodně nevyplatí šetřit, ale dojít si do optiky a vybrat si z nabídky zaručeně kvalitních a oči chránících brýlí. Investice se fakt vyplatí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup