Co vše si můžete postavit na zahradě?

Na zahradě se běžně pracuje, ale i relaxuje. A tomu odpovídají i stavby, které se standardně na těchto zelených plochách staví.

Zahradní domek

Jedná se o typického představitele zahradní architektury. Domky jsou určeny primárně k uskladnění nářadí jako jsou rýče, motyky, lopaty nebo sekačky či bazénové doplňky. Větší typy mohou fungovat i jako provizorní dílny. A to často i v zimních měsících, jelikož jsou i poměrně dobře tepelně izolované. Takovýto domek si může svépomoci postavit prakticky každý trochu zručný jedince, ale mnohem lepší je si koupit prefabrikát, který si sice také budete muset složit sami, ale s podstatně menší námahou.
starý zahradní domek

Pergola

Další klasická struktura, která je na zahradě jako doma, je pergola. Obecně se pergoly dělí na samostojící a typy, které z části nebo zcel podpírá stěna domu. Slouží nejen jako ochrana před sluncem a deštěm, ale také zároveň i jako estetický prvek. Vyrábějí se z mnoha druhů materiálů. Největší popularitě se těší dřevěné typy a pergoly z hliníku. Ty není potřeba jakkoliv ošetřovat, jelikož hliník je prakticky nezničitelný. Stejně jako zahradní domek, tak i pergolu si můžete postavit buďto zcela svépomoci, nebo můžete využít některou z prefabrikovaných stavebnic, které se dnes dají běžně koupit.
fialová květina

Zastřešení na auto

Čím dál tím více lidí dává před garáží přednost pouze zastřešení. Na první pohled se nejedná o nic extra, ale i pouhopouhá střecha dokáže vůz ochránit před rozmary počasí jako jsou kyselý déšť, kroupy nebo sníh. Auto pod střechou rychleji uschne, což je výborná prevence proti korozi. Navíc nebude muset v zimě prodělávat teplotní šok, který je běžný u vozidel, která jsou standardně zaparkována v garáži. Navíc, postavit zastřešení na auto je mnohem jednodušší a samozřejmě také levnější než garáž. Zastřešení na auto se rovněž dá zakoupit ve formě snadno postavitelného prefabrikátu.