Dovolená aneb plán bez stresu

Během celého roku máme na paměti dovolenou. Ať už pouhými plány v samotném začátku, nebo i reálnými zážitky. Tolik se na ni těšíme a vždy si říkáme kolik volna bude na rekreaci. Čas však utíká jako voda a najednou jdeme zase do pracovního nasazení. Jakým způsobem a hlavně bez stresu postupovat při zařizování té nejlepší dovolené?
dovolená u vody
 
Nejdůležitějším bodem je plán směru. Variant k odpočinku je mnoho…
· Moře
letecky, autem nebo autobusem? Sen, který se může stát skutečností. Z pouhého apartmánu můžeme obdivovat pláž a moře, které je pro nás velice vzácné. Ale i u moře lze podnikat výlety. Nebo se také inspirovat vlastními naplánovanými „akcemi“. Některé agentury nabízí celodenní poznávací trasy, které jsou součástí zakoupení zájezdu – tedy jsou zahrnuty v ceně. Navíc velkým lákadlem turistů je ochutnávka exotické kuchyně.
kempování v lese
· Kemp
pobyt pod stanem nebo v malé chatičce? S možností využití sportovních areálů nebo posezení u táboráku. Výlety po okolí nabízí například pěší turistické trasy, nebo jiné atraktivní směry zábavy (bazén, aqvapark…).
· Výlety
ano i z domova můžeme denně plánovat dovolenou. I tak můžeme relaxovat a odpočívat, ať už při návštěvě národních kulturních památek nebo také vodními radovánkami.
· Hory
nejen zimní radování a odpočinek nabízí horská střediska u nás i v zahraničí. Na hory jde vyrazit takřka kdykoliv, tedy v létě i v zimě. K pobytu se nabízí hotely a chaty. Ty jsou většinou velice šikovně umístěné pro případný aktivní odpočinek, který zde čeká na každého.
srub v přírodě 
 
Když máme svůj výběr s cílem promyšlený, tak nezbývá nic jiného než si domluvit termín dovolené, na který máme jistě nárok. A to zcela jednoduše přes svého nadřízeného. Pokud jsme podnikatelé, je to samozřejmě v rámci možností někdy jednodušší.  
 
Za zmínku stojí, že v poslední době se zvýšil zájem o nabídky „Last Minute“, tedy přesněji řečeno o dovolenou na poslední chvíli. Nabídky jsou finančně velice výhodné a dost lákavé.
V závěru je zcela jedno jakým způsobem dny dovolené strávíme, důležité je odpočívat a nabrat energii…