Exekuce a podnikání


Určitě můžeme říci, že exekuce je proces, který se rozhodně nedá nikomu závidět. Bohužel se jeho součástí může stát každý z nás. Dokonce i takový podnikatel. Často vás do problémů s exekucí nemusí dostat pouze finanční problémy, ale například takové problémy s živnostenskou činností. Může vás to potkat například tehdy, pokud nezaplatíte důležité poplatky či nějakou složenku nebo jiné maličkosti. Pak si k tomu všemu ještě nevyzvednete obsílku a problémy jsou tu.
symbol nápadu.jpg
Jak má ale člověk postupovat, pokud k tomu všemu právě podnikatelskou činnost vykonává? Na tuhle otázku jako jednu z mnoha jsme se rozhodli podívat právě dnes.
I pokud se do této nepříjemné situace s exekucí dostanete, je možné samozřejmě podnikat dále. Tento proces vám prostě nemůže bránit v provozování činnosti. To, co je opravdu důležité je si uvědomit, jaké následky by taková exekuce mohla přinést.
Při exekuci dochází nejčastěji k zabavování majetku dané osoby a to tehdy, pokud nedojde k uhrazení dlužné částky. Rozhodně to není příjemná záležitost a určitě není příjemné ani to, když k vám domů nebo do práce přijde exekutor.
Jak že byste měli postupovat? Buďte vždy maximálně vstřícní a to tak, jak jen to půjde a snažte se vyvíjet co největší úsilí, aby došlo k odstranění tohoto problému. Měli byste se správně snažit vypátrat exekutora, který vás má na starosti a zjistit maximum informací.
macbook a brýle.jpg
Jestliže to půjde, snažte se co nejrychleji odstranit všechny vaše dluhy.
Mějte na paměti, že může dojít k zabavení některých věcí, které vám zamezí vykonávat vaši podnikatelskou činnost. Určitě se tím alespoň z části odříznete od svých příjmů a to rozhodně nechcete. V nejhorším případě budete muset ještě podstoupit další zadlužování a to určitě nemáte zapotřebí.
Opravdu je exekuce při podnikání řešitelná ale musíte být vstřícní a snažit se vše splatit a to co nejdříve. Je důležité vždy hlavně jednat.