Jakou kosmetiku s sebou zabalit na dovolenou?

Ať už budete dovolenou trávit u moře, nebo pod stanem, bez pečující kosmetiky na dovolenou neodjíždějte! Víte, jaké vychytávky do kosmetické taštičky zabalit, aby vám něco posléze nescházelo nebo naopak nepřebývalo. Zaměřte se na miniatury vašich oblíbených produktů, které si s sebou můžete zabalit kamkoliv a přitom zaberou jen minimum místa. Stejně tak nezapomeňte myslet na nečekané události a přibalte i produkty na opalování, alergii nebo pocení.
 opalování na louce

Co si zabalit, když vyrážíte…

·         Moře
U moře je nejdůležitější ochrana proti slunci, bez které se zkrátka neobejdete. Nikdy hned první dny na dovolené nevystavujte pokožku prudkému slunci. Raději jí zvykejte pomalu a v prvních dnech se choďte opalovat jenom dopoledne nebo ve večerních hodinách. Ve vážnějších případech se může dokonce objevit alergie, která má podobu červených flíčků a nevzhledných pupínků. Ty se pak nejčastěji objevují na břiše nebo dekoltu. První pomoc pak poskytnou právě léky proti alergii.
 
Kromě pokožky nezapomeňte chránit i vaše vlasy. Vlasy chraňte před prudkým sluníčkem, které v kombinaci s mořskou vodou, může vlasy nenávratně zničit. Do kufru si tedy nezapomeňte přibalit vyživující šampon a kondicionér a nějaké sérum případně olejíček, který bude vaše vlasy chránit přes den.
 kokos u časopisu
·         Pod stan
Pokud se chystáte strávit letní dovolenou v kempu nebo u vody, pak nezapomeňte s sebou přibalit kosmetické produkty, které vám pomohou usnadnit pobyt právě ve chvíli, kdy po ruce nebude čistá tekoucí voda. Rozhodně s sebou nezapomeňte vzít ani ubrousky na intimní hygienu, suchý šampon a bezoplachový kondicionér, který můžete hravě použít i na neumyté vlasy. Nezapomínejte ani na výživný krém, které můžete použít na tělo, obličej i ruce.
 
·         Na festival
Léto a festivaly…to jde bezesporu k sobě. Jenže luxus v těchto přechodných městečkách rozhodně nečekejte. Rozhodně se poohlédněte po vlhčených ubrouscích, které jistě oceníte. Stejně tak do svého kufru přidejte pečující hydratační krém na pleť.