Kam na dovolenou?

Moře

Celý den se povalovat, popíjet, opalovat se, číst knihy, plavat v bazénu nebo v moři. Sem tam nějaký výlet po okolí. Zní to lákavě? Je to jednoduché. Pokud si vyberete pobyt s cestovní kanceláří, nemusíte nic moc plánovat. Zaplatíte a letíte. Hotel máte předem zajištěný i se stravou. Většinou je v ceně pobytu all inclusive, což znamená neomezenou konzumaci jídla a pití. Na výběr máte nespočet destinací, takže stačí určit si rozpočet a můžete vybírat.
pláž Havaje
Aktivní pobyt

Pokud baterky dobíjíte raději při fyzických aktivitách, nejspíš budete vybírat dovolenou buďto na horách, kde se dají pořádat túry, nebo můžete vybírat z cyklo-zájezdů. Můžete opět využít služeb cestovní agentury, nebo se vydat na vlastní pěst. Cenově mohou být obě varianty podobné, každá má ale své výhody a nevýhody. Pokud se rozhodnete pro cestovku, většinou pojedete hromadně autobusem a máte vše předem naplánované. Ideální pro cestovatele, kteří se rádi „vezou“ nebo uvítají větší společnost a nové tváře na cestách. Někteří cestovatelé mají rádi volnost a vyráží na cesty na vlastní pěst. To obnáší pečlivější plánování jak cesty, tak pobytu, a je potřeba si vyhledat tipy na vhodné túry nebo cyklo-výlety.
toskánsko panoráma
Poznávací dovolená

Chcete dobře poznat vybranou zemi, její kulturu, zvyky a obyvatele? Vydejte se na poznávací dovolenou. Opět můžete využít služeb cestovní agentury, nebo se vydat letadlem nebo autem sami, případně autobusem. Budete si potřebovat naplánovat trasu, ubytování ve vybraných místech, jak se budete přesunovat. Pokud pojedete vlastním autem, je dobré předem zvážit, kde všude je možné parkovat a zda jsou ve vybrané zemi nutné nějaké speciální doklady nebo poplatky. Ubytování lehce a levně seženete před servery jako Couchsurfing nebo Airbnb.   
muž u řeky

U tohoto tipu dovolené je asi největší cenový rozdíl mezi organizovaným poznávacím zájezdem a výletem na vlastní pěst, jelikož v ceně od cestovní agentury je většinou i průvodce, který Vás provede po nejlepších památkách a ukáže nejzajímavější místa.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup