Elektronika všude, kam se podíváš

Dnešní doba by se dala definovat jako doba techniky a pokroku. Otázkou už jen zůstává, jestli je to takhle v pořádku a jestli se nevymykáme postupně kontrole. Tedy aby to bylo přesnější, jestli se nám stroje postupně nevymykají z ruky a nepřevezmou za chvíli naprostou práci a vládu nad námi a nad naším svědomím. Žijeme zároveň v realitě a zároveň v online světě, který jsme si vybudovali na sociálních sítí.
taška na stole
Téměř většina dnešních obyvatel využívá sítě jako je velmi oblíbený Facebook, díky kterému si můžeme neustále chatovat s našimi známými a rodinou. Ano, je to opravdu výhodné a úžasné, že lidstvo už udělalo takový pokrok. Je ale i velmi důležité si uvědomit, co za negativní věci tato doba s sebou přinesla. Doba elektrická je naprosto přesné pojmenování dnešní doby a je opravdu smutný pohled na dnešní moderní matky, které si jdou se svými kamarádkami sednout na kávu do kaváren, ale berou děti s sebou. Na tom není nic špatného, ale jen do chvíle, kdy nevytáhnou tablety a strčí je dětem do rukou, aby byly hodné a nerušili je u povídání s holkami. Je tohle v pořádku? Postupně ztrácíme potřebu lidského kontaktu a předáváme to už našim dětem. Je důležité se ale zamyslet, kam toto bezohledné chování povede. Bohužel je to velmi často vidět na mladé generaci, že není schopna souvislé komunikace a chybí jí obsáhlá slovní zásoba.
fialové nehty
Zajímavé ovšem je, že když se pak jedná o psaní na počítači, tak strčí všechny starší do kapsy. To je totiž to, co oni umí nejlépe. Měli bychom se tedy zamyslet a udělat trochu změnu ve svém chování a pomoci tak budoucím generacím a postarat se o to, aby bylo postaráno o komunikaci a mluvené slovo naprosto nezaniklo. Stačí se jen trochu zamyslet každý sám nad sebou a sáhnout si trochu do svědomí. Vždy ale dbejte na bezpečnost a chraňte si své soukromí, co to jen jde a to především proti nebezpečí zneužití přes tyto pokrokové technologie.