Město nebo vesnice?

.

Rozhodnutí o stěhování je vždy náročná a komplikovaná věc. Obzvlášť pokud zahrnuje hypotéku, koupi stavební parcely nebo bytu. Ovšem existují způsoby jak si jej usnadnit https://www.schreier.cz/stehovani/. A pak jakmile už je po všem, výsledek vždy stojí za to. Vůně nového domova a vlastně i začátek nové kapitoly v životě. Každý sní o vlastním bydlení a každý si jej představuje úplně jinak. Někomu stačí malý byteček někde uprostřed města a jinému zase obří vila v málo osídlené vesnici, kde bude mít klid a pohodlí. A někdo neví pro kterou z variant se rozhodnout. Je lepší život na vesnici nebo ve městě?
staré budovy.jpg 

Město

·         Nikdo vás skoro nezná, jelikož ve městě je tolik lidí, že se všichni nemohou pamatovat jen vás.
·         Všechno máte blízko: doktory, obchody, školy, školky,…
·         Můžete využívat městskou hromadnou dopravu místo auta, ve kterém budete čekat dlouhé ranní kolony.
·         Byt nemá zahradu, takže se budete muset smířit s tím, že peníze, které šetříte, dáte za koupaliště a další aktivity, které bez zahrady musíte dělat na jiných veřejných místech.
·         Doprava je sice silnější, než na vesnicích, ale odnáší si cenu toho, že je zde špinavější prostředí a méně čistý vzduch.
 ruch města.jpg

.

Vesnice 

·         Na vesnicích se obvykle zná skoro každý s každým, takže pokud uděláte nějaký průser, budou o tom všichni vědět.
·         Někdy se může stát, že nemáte nikdy v blízkosti doktora nebo se v dané vesničce nevyskytuje základní škola.
·         Nejlépe uděláte, když si pořídíte auto, abyste se mohli pohodlně všude dostat. Autobusy sice také fungují, ale nezavezou vás v každou hodinu a na každí místo.
·         Mít vlastní domeček se zahradou je sen. V létě se můžete koupat ve vlastním bazénu, pořádat grilování se známými a v zimě můžete s dětmi běhat po zahradě koulovat se a stavět sněhuláky.  
·         Vzduch je na vesnici rozhodně čistější, než ve městech. Nejezdí tady tolik aut, ani jiných dopravních prostředků a proto jsou celkově čistší.

Město nebo vesnice?
5 (100%)4
.