Naučte se hrát na kytaru sami

Kytara patří mezi oblíbené hudební nástroje. Pokud i vy toužíte se na kytaru naučit hrát není to žádný problém. Existují i možnosti pro samouky.Než začnete s výukou na kytaru je důležité pořízení správné kytary. Hned na začátku si je důležité uvědomit, zda bude hrát jen pro svou radost anebo se tomu opravdu chcete věnovat intenzivně. Dle toho je dobré si pořídit kytaru a také vynaložit potřebné finance. V prodejně s hudebninami Vám určité s nákupem rádi pomohou. Pokud jste úplný začátečník bez jakýchkoliv znalostí není na škodu si jako samouk zakoupit i nějakou učební knihu akordů.

kytarista

Mám kytaru a co dál

Pro samouky existuje mnoho webových stránek nebo videí na youtube jak s hraním na kytaru pro samouky https://petanovykurzy.cz/ začít. Určitě není dobré přeskakovat ani takové témata jako je popis nástroje, kde se s kytarou seznámíte podrobněji. I ladění kytary je důležité, protože umět hrát na kytaru je jedna věc, ale pokud Vám nebude ladit nebude to pravé ořechové. Když už znáte technické parametry můžete se pustit do samotné samovýuky hry na tento krásný nástroj. Technika hry prsty patří mezi nejrozšířenější ovládání tohoto nástroje. Aby byla tato technika dobře zvládnutá i v domácím prostředí je potřeba hodně píle, cílevědomí a mnoho hodin tvrdé výuky. Největší riziko pro samouky při výuce této techniky je, že se od samého začátku naučíte chyby v technice a držení nástroje a v budoucnu se velmi špatně odnaučují. Druhou technikou, kterou samouci také zvládnou je technika hry trsátkem. U této techniky a jejího zvládání se připravte na věnování mnoho času učení a chce to taky čas, aby si ruka zvykla na styl tohoto pohybu. Ale i zde Vám po nějaké době se dočkáte kýženého výsledku. Důležité se při prvním nezdaru nevzdávat.

akordy a kytara

Podle čeho se naučit hrát

Jak už bylo řečeno existují různé webové stránky s fotografiemi pro samouky, tak jako i mnoho videí na youtube, které Vás pomalými krůčky dovedou k umění hry na kytaru. Na internetu najdete i různé online kurzy podle, kterých se můžete základy hry naučit. U online kurzů, ale musíte počítat, že je většina zpoplatněná.