Po mateřské do zaměstnání?

Jestli i vy patříte k těm ženám, které byli doma několik let s dítětem na mateřské dovolené, pravděpodobně za chvíli budete řešit otázku návratu do společenského života a zaměstnání. Čeká na vás velká životní změna, protože to v práci už nebude takové, jako před nástupem na mateřskou.
žena v kanceláři

Návrat do starého zaměstnání

Musíte brát ohled na to, že opět se začlenit vám bude nějakou dobu určitě trvat. I když jste ve svém zaměstnání byla zaběhlá a předem věděla, co máte dělat, teď jste byla doma alespoň 3 roky a v práci se toho pravděpodobně dost změnilo. Přizpůsobit se novým změnám, přivítat nové kolegy a nastavit se opět na rychlé pracovní tempo, které bude vyžadovat vaše výkonné nasazení bude zpočátku opravdu velký problém.
Co můžete udělat pro to, abyste si situaci ulehčila?
·        Poraďte se s vašim nadřízeným o možnostech a postupech opětovného návratu. Poproste ho o trpělivost a nějaký čas potřebný pro začlenění.
·        Proveďte konzultace s vaší kolegyní/kolegouo tom, co vše se teď děje a jaký režim teď vaše firma vede. Je důležité, aby vás zahrnuli do všeho, co vám uniklo.
·        Přepněte na režim dospělé mluvy.Z rodičovské dovolené znáte převážně samé „ňuňu, ťuťu, papa, hami,..“, ale buďte si jistá, že to v práci rozhodně nevyužijete.
·      Přizpůsobte se daným změnám, nebojujte s nimi. To, co bylo před nástupem na mateřskou dovolenou je už pryč, teď se musíte přizpůsobit novému standardu a věcem, které jsou vám neznámé.
žena s helmou

Hledání nového zaměstnání

Jestli jste před narozením vašeho miminka práci neměla nebo jste ji z nějakého důvodu opustila, čeká vás těžká životní etapa, kterou ale určitě zvládnete!
Hledání nového místa v nové firmě, vás vyjde o něco více času a snahy, chození na pohovory, sympatického vystupování a prodání vlastní osobnosti, kterou v sobě máte.
 Ze začátku ovšem nemějte vysoké nároky a cíle a raději se zaměřte na standard, na který dosáhnete. Nevybírejte si z pozic, které vám jsou vzdálené, ale nabízí dobré finanční ohodnocení a pracovní dobu. Vybírejte si z toho, co je a časem se vypracujte klidně i na vaši pozici snů. Teď je důležité to, abyste zabezpečila svou rodinu a dala jim vše, co potřebují.