Stěhujeme pračku, koberec a rozkládací pohovku

Kdyby se vás někdo zeptal, jaké předměty v domácnosti bývají nejtěžší a nejnáročnější, co se týče stěhování, jak byste odpověděli? Někteří by možná uváděli starožitný nábytek, jiní křišťálové lustry, akvária, velkoplošné plazmové televize, anebo klavíry či skříňové trezory. Mají samozřejmě pravdu, ale toto jsou zrovna předměty, které nebývají součástí standardní výbavy většiny domácností, každý zkrátka nemá doma akvárium, plazmovou televizi, a nevisí mu nad hlavou mohutný křišťálový lustr, co se houpe spíše v zámecké obrazárně.

automatická pračka

Rádi bychom vám připomněli, že to nejtěžší, co má doma většina z vás, je docela „obyčejná“ automatická pračka, rozkládací pohovka a velký koberec v metráži.

Stěhování koberce – takový koberec v prostorách o rozměrech 4 x 7 metrů, který zakrývá podlahu dvou pokojů zároveň, může vážit skoro půl metráku, a vynášet jej z bytu není vůbec snadné. Ve čtyřmetrové šíři, resp. délce, na kterou jej svinete, je to zejména po schodišti v bytovém domě skutečná zabíračka i pro stěhováky. Ti si však dovedou poradit, ale pro amatéry to může být nadlidský úkol.

stěhování koberce

Pračka stěhování v Praze 3 se týká i poměrně velkého počtu bytů bez výtahu, například v Koněvově ulici, a vynést pračku do čtvrtého nebo pátého patra už vyžaduje jistou sílu, obratnost a zručnost. Pokud se vám pračka vysmekne z rukou nebo z popruhů, může to být karambol, na který nikdy nezapomenete, a můžete při něm také přijít k vážnému úrazu.

Pohovka – některé staré válendy, co mají čtyři šroubovací nohy a sundavací matrace, jsou poměrně lehké a zvládnete je vynést z bytu ve dvou lidech, ale taková rozkládací pohovka, kterou nabízí v prodeji např. skandinávský Jysk, to je další důvod, proč její stěhování svěřit profesionálům. Pohovka je velmi těžká, neskladná, není snadné ji uchopit a „vytáčet“ se s ní na schodišti. V domě bez výtahu je to mnohdy horší, než automatická pračka.