Máte bazén?

V dnešní době už není nic nedostatkové a nemožné. Lidé si mohou dopřávat pomalu cokoliv, co je jenom napadne, a je logické, že když jim něco dělá dobře, neopovrhují tím a pořídí si to.

A tak si mnozí z našinců pořídili třeba i svůj vlastní bazén. Má to přece logiku. Když je venku teplo a hezky, táhne to člověka k vodě, a proč by se tento plahočil až kdo ví kam nebo se dejme tomu tísnil s ostatními lidmi na veřejné plovárně nebo dokonce někde u řeky či špinavého rybníka? Bazén už dnes může mít každý a kdekdo už ho dávno vlastní a využívá. A někdy mu takový bazén dělá dobře. Ale někdy bohužel také ne. Bazén je totiž sice bazénem vždy, ale ta voda v něm…

Někdo tu má vodu dokonale průzračnou a přímo vybízející k tomu, aby se do ní skočilo. Jenže jiný tam má naopak něco, do čeho by normální člověk snad raději ani nevlezl. Někdo má vodu dokonalou, jiný kalnou, někdo ji má teplou, zatímco jiný chladnou…

děvče v bazénu

Prostě co bazén, to jiná voda.

Za to, čím je konkrétní bazén naplněn, pak logicky zčásti může i ona napuštěná voda samotná. Ale lví díl odpovědnosti za její dokonalost má i majitel takové vodní nádrže. Protože kvalitní péčí o bazén se dají dosahovat učiněné zázraky, a naopak.

A když chce mít někdo bazén s vodou těch nejvyšších kvalit, je pochopitelně zapotřebí využívání nějaké té bazénové chemie. Jenže ani ta není všemocná, žádný přípravek neodstraní všechno to, co do bazénu může napadat z okolního prostoru. K tomu je tu krycí plachta na bazén.

žena v bazénu

Taková plachta prokazuje lidem dobré služby. Jak již zaznělo, chrání vodu v bazénu před spadem, ovšem nejen to. Tato může být zároveň i prospěšným bezpečnostním prvkem, bránícím v tom, aby se tam nechtěně topilo kdeco nebo kdekdo. Taková plachta dále omezuje ztrátu vody vznikající odpařováním a umožňuje ušetřit na už zmíněné bazénové chemii. Prostě je důležitá. A měl by ji mít každý, kdo má bazén.