Jak si poradit s horečkou u dítěte

Horečka je jedním z běžných zdravotních problémů u dětí, ostatně není nutné ji vnímat jako problém, pokud není moc vysoká. Jedná se o signál, že se v těle něco děje, není nemocí, ale počátek nemoci signalizuje. Za horečku považujeme teploty nad 38,5°C. Do této doby teplotu nikdy nesrážíme, je totiž pro tělo prospěšná – pomáhá tělu v boji s nebezpečnými viry a bakteriemi.
nemocný medvídek
Srážení za pomocí medikamentů
Asi jako první co zkusíte, bude srážení teploty za pomoci léků. Sirupy a tablety určené ke snížení teploty jsou běžně dostupné v lékárnách a dají se bez problémů pořídit domů do zásoby, abyste na to byli připraveni. Můžete zvolit buď léky na bázi paracetamolu a nebo ibuprofenum. U dětí jsou tyto léky většinou ve formě sladkých sirupů, tak aby dětem chutnaly. Sirup dávejte vážně až při horečce nad 38,5 a počítejte s tím, že dítěti může klesat teplota i hodinu, takže počkejte a buďte pokud možno v klidu. U léků dodržujte dávkování, které najdete v příbalovém letáku. Léky na srážení teploty se ve většině případů dávají po šesti hodinách, pokud se vám však teplota nepodaří po první dávce srazit, pak můžete po čtyřech hodinách kombinovat s léky s jinou účinnou látkou, vždy se ale poraďte s lékařem. Například nurofen můžete po čtyřech hodinách kombinovat s pablenem.
léky na horečku
Přírodní metody srážení teploty
Velice důležitý je odpočinek, nejen tak se říká, že spánek léčí. Další možností jsou studené obklady čela a končetin, ty ale volte jen pokud jsou končetiny teplé! Dítku také můžete napustit vlažnou vanu jen asi o 2°C nižší teplotu, než má teplotu těla, aby se neochlazovalo příliš skokově.
dítě v náručí
Návštěva lékaře
Pokud dítko onemocní a nevíte si rady, pak lékaři zavolejte a poraďte se s ním. Pokud je dítko nemocné a váš lékař zrovna neordinuje, pak můžete zavolat na dětskou pohotovost do nejbližší nemocnice a poradit se tam.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup