Teleskopická tyč poslouží jako antistres i při práci u bazénu

Když zakoupíte zahradní bazén menších rozměrů, který nebude zapuštěný do země, ale pouze položený na geotextilní podložku, budete k němu dokupovat alespoň to základní příslušenství pro udržení čisté vody na koupání. Menší nádrže mají obecně tu výhodu, že vystačíte se slabším čerpadlem pro bazénovou filtraci, a mnohdy i s papírovými (kartušovými) filtračními náplněmi.

zahradní bazén

Filtrování vody je nezbytné pro zachycení mechanických částic, které ve vodě plavou, a zároveň bude nutné měřit pH a nasazovat desinfekční prostředky, aby se zabránilo rozmnožování patogenů. Desinfekce vody může být chlorová i bezchlorová, záleží na vašem rozhodnutí, čemu dát přednost. Na co byste ovšem neměli zapomínat, je bazénový vysavač.

Odsávání popadaných nečistot ze dna nádrže se provádí různými způsoby, vysavače jsou zařízení, která mohou mít vlastní pohyb i vlastní filtrační okruh, anebo se připojují k původní filtraci s tím, že obsluhu vykonává lidská obsluha. Poslední způsob je po technické stránce nejjednodušší a také nejméně poruchový. Jde v zásadě pouze o nástavec na teleskopickou tyč, velmi podobný vysavačům koberců, přičemž do jaké míry budou odstraněny nečistoty ze dna bazénu, záleží pouze na vás. Při dostatečném výkonu sání čerpadla však docílíte výsledků shodných s robotickými vysavači.

čistá voda v bazénu

Využívání nástavců na teleskopické tyče má ještě jednu výhodu. Jde o velmi prospěšný tělesný pohyb, který dobře rozproudí krevní oběh, posílí imunitní a lymfatický systém, vaše pocuchané nervy a trávení. Je to jedna z nejzdravějších fyzických prací vůbec, vyčistíte nejen dno bazénu, ale zejména vaší hlavu od stresu a náročných úkolů a požadavků, které na nás klade současná doba.

Vysávání dna bazénu ručně, vlastními silami, je druh antistresu, a pokud stresem trpíte častěji, nevyhýbejte se tomuto pohybu a vnímejte jej naopak jako přínos.