Maca peruánská v tabletách pomáhá proti stresu

Na světě existuje několik bylin, které vynikají mimořádnými vlastnostmi. Využívají se již tisíce let, předávají se jako cenný poklad z generace na generaci a zejména tam, kde se přirozeně vyskytují ve svých biotopech, na ně lidé nedají dopustit.

Je o nich známo tolik, že působí v organismu jako vyvažující faktor, snaží se uvádět vše do přirozeného rovnovážného stavu, především látkovou výměnu a vyváženost hormonů.

Těmto bylinám se přezdívá adaptogeny, tento název souvisí s adaptabilitou, tedy přizpůsobivostí vůči životnímu stylu a prostředí, kde se konzument nachází, a v dnešní době se jedná zejména o zmírnění až zastavení projevů a důsledků chronického stresu.

sušené bylinky

Zaměříte-li se na tuto kategorii bylin, zjistíte, že mnohé z nich rostou v drsném prostředí, v podmínkách, kde by mnoho rostlin již zahynulo. Namátkou můžeme jmenovat např. Sibiřský Ženšen neboli Eleuterokok anebo Macu peruánskou. Maca tablety, případně výtažky ve formě tinktury mají značný léčivý potenciál, především podporují přirozenou obranyschopnost (imunitu), buněčnou regeneraci, zlepšují úsudek a paměť, bystří mysl, dodávají energii, ale ne tak, jak to dělá kofein, nýbrž přirozeným způsobem za podpory vlastních tělesných funkcí.

květ v pupíku

Vyměnit adaptogenní bylinky za kávu je mnohem lepší, než setrvávat dlouhodobě v jejím pití, nejde o to, že kofein vyčerpává zásoby vápníku a hořčíku, které se dají doplnit, ale především se pitím kávy vyplavují kortizol a adrenalin – stresové hormony, což pak vede k hormonálnímu rozkolísání a dalším neblahým důsledkům. A právě před těmito jevy vás ochrání adaptogeny – Maca peruánská, Rozhodnice růžová, Ženšen, Ashwagandha a Eleuterokok.

Vsaďte raději na moudrost starých civilizací a jděte cestou přirozeného fungování těla, na adaptogenech nevzniká závislost, jako na kávě, ale hlavně se takto můžete zbavit stresu a všech neblahých jevů s ním spojených.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup